fbpx
Nagrodzona

Metoda DinoLingo

Nauka stojąca za “Metodą DinoLingo”

 • 1- Całkowite zanurzenie

  Dzieci w sposób naturalny uczą się języka obcego z filmików DinoLingo, ponieważ setki razy słyszą najczęstsze zwroty i słownictwo bez żadnych przerw. Metoda całkowitego zanurzenia jest wykorzystywana w programie, nie ma żadnych tłumaczeń i dzieci nie mają mętlika w głowie. Wyobraźnia i powtórzenia rozbudzają zainteresowanie nauką i rozwój dziecka.

 • 2- Zmienny kontekst

  Każde ze słów w obcym języku wykorzystywanych w programach Dino Lingo prezentowane jest słuchaczowi w co najmniej 4 różnych kontekstach. Ponadto, w przeciwieństwie do innych programów, Dino Lingo powtarza słowa w sposób nieregularny, a nie tylko po kolei, co pobudza u dziecka rozwój pamięci..

 • 3- Wysokie kobiece głosy

  Badania naukowe pokazują, że niemowlęta i małe dzieci najlepiej reagują na wysokie głosy, czyli na tak zwaną „mowę matczyną”. Z tego względu współpracowaliśmy z aktorkami i aktorami dziecięcymi.

 • 4- Wymowa

  Programy językowe Dino Lingo nagrywane są przez rodzimych użytkowników każdego z języków.

 • 5- Napisy

  W Dino Lingo wiemy, że większość rodziców chce być w stanie przeczytać podpisy w znakach języka docelowego, a także w alfabecie angielskim (łacińskim). Zapewniamy tę opcję jako czynnik ułatwiający Twojemu dziecku zrozumienie nowego języka.

 • 6- Dziecięce postaci

  Dino Lingo używa animowanych postaci, które mają dziecięce twarze. W produktach Dino Lingo nie ma potwornych, przerażających czy dzikich postaci, ponieważ są one dostosowane do wieku uczniów.

 • 7- Stopniowe powtarzanie w interwałach

  Każde słowo docelowe wprowadzane przez Dino Lingo jest prezentowane w różnych odstępach czasu, uruchamiając pamięć (np. słowo „samochód” jest przedstawiane w 5 minucie, w 10 minucie a następnie w 30 minucie).

 • 8- Animizm

  Badania pokazują, że małe dzieci mają tendencję do wierzenia, że wszystkie obiekty są żywe (np. mówiące i tańczące samochody). W Dino Lingo znajduje się wiele tętniących życiem obiektów, które przyciągają uwagę i wyobraźnię dzieci.

 • 9- Nagłe niespodzianki

  Aby przyciągnąć uwagę maluchów, Dino Lingo wykorzystuje pewne metody naukowe, takie jak nagłe pojawienie się i zniknięcie, nagłe przesunięcia, zbliżenia i nieznane dźwięki. To gwarantuje utrzymanie zainteresowanie młodego umysłu i zajęcie go w trakcie nauki.

 • 10- Optymalne połączenie animacji 3D/2D

  Najnowsze badania udowodniły, że dzieci wolą oglądać animacje niż prawdziwe nagrania. Zaprojektowane, aby przyciągnąć uwagę Twojego dziecka, filmiki Dino Lingo w 80% są animacjami 3D lub 2D.

Zapisz się

Powtórzenia = Rezultaty

W programie DinoLingo, narzędzia i zasoby do nauki języka prezentowane są w sposób odpowiedni do wieku i zajmujący. Wyobraźnia i uwaga dziecka zostają zaangażowane poprzez wykorzystanie wszystkich zmysłów za pomocą uroczych dinozaurów, kolorowych animacji i muzyki, które zostały zaprojektowane i stworzone specjalnie po to, aby budować podstawy dla nauki obcego języka.

Powtórzenia

Dzięki bogatemu i atrakcyjnemu środowisku nauki, dzieci szybko rozpoczną organiczny proces nauki języka. Wprowadzenie techniki powtarzania zwiększy pewność siebie dziecka i zaangażowanie w każde ćwiczenie. Strategicznie zaplanowane interwałów są wykorzystywane do rozwoju pamięci, co pomaga dzieciom mówić.

Rezultaty

Dino Lingo stosuje metodę całkowitego zanurzenia, co pozwala dzieciom na szybkie zanurzenie się w procesie nauki. Poprzez natychmiastowe uchwycenie ich uwagi i wykorzystanie technik powtarzania oraz quizów, dzieci są zachęcone i podekscytowane, aby od razu mówić.